Wycieczka do muzeum pożarnictwa gr4 2023/2024

11 października 2023 r. dzieci z grupy IV były na wycieczce w Pożarniczym Centrum Historyczno - Edukacyjnym Ziemi Łódzkiej w Wolborzu. Przy wejściu witał nas dźwięk dzwonu, który 100 lat temu alarmował wieś, że gdzieś się pali. W czasie zwiedzania dzieci zobaczyły m.in. eksponaty pożarnicze, jak: sztandary strażackie, liczne zbiory medali, odznaczeń, dyplomów, świadectw kursów pożarniczych, a także mundury oraz wspaniałą kolekcję hełmów.
Ciekawą atrakcją dla przedszkolaków była duża kolekcja miniatur pojazdów strażackich, pochodzących z różnych krajów. W hali wystawowej dzieci oglądały wozy strażackie z przełomu XIX i XX wieku, zabytkowe sikawki i motopompy, uzbrojenie osobiste strażaka, gaśnice przenośne, agregaty itp.
Wszystkie dzieci skorzystały z okazji i zasiadły za kierownicą wozu strażackiego, „jadącego” na sygnale. Doskonale się bawiły, gdy własnoręcznie uruchamiały wiekową sikawkę.

Poniżej znajdyją się zdjęcia dzieci z grupy 4 podczas Wycieczki do muzeum pożarnictwa.