Czytanie bajek młodszym przedszkolakom gr4 2023/2024

Dnia 9 maja 2024 r. Zuzanna Zapart z grupy IV rozpoczęła akcję czytania bajek młodszym przedszkolakom. Przeczytała dzieciom z grupy I bajkę pt. „Księżniczka na ziarnku grochu.” Celem tej akcji jest upowszechnianie czytelnictwa wśród przedszkolaków, rozwijanie ich kompetencji czytelniczych. Kształtowanie postaw społecznych. Częste czytanie dzieciom książek aktywizuje ich rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej, wzbogaca ich wiedzę o świecie, jednocześnie kształtuje wrażliwość moralną.
Maluchy w wielkim skupieniu wysłuchały bajki, a kolejne sześciolatki nie mogą się już doczekać na swoją kolej.

Zdjęcia przedstawiają Zuzię podczas czytania dzieciom z grupy 1