Wycieczka do parku gr.3 2022/23

Dnia 14 października 2022 r. dzieci z grupy III pojechały na wycieczkę do parku miejskiego im. ks. J. Poniatowskiego w Piotrkowie Tryb. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Rozpoznawały drzewa po liściach i owocach, zbierały kolorowe liście, kasztany i żołędzie do kącika przyrody. Dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Dowiedziały się, że nie należy w parku niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Pogłębiały wiedzę na temat czym karmić kaczki i inne zwierzęta, aby im nie zaszkodzić oraz kiedy najlepiej to robić. Najwięcej radości sprawiło im baraszkowanie wśród pięknych, miękkich, pachnących liści. Dzieci pamiętały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.