Przedszkole Samorządowe nr 20
w Piotrkowie Trybunalskim

Szczepienia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
szczepimysie

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. Nie zwlekaj i już 14 grudnia zarejestruj swoją pociechę na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczną się 16 grudnia 2021 r. Mali pacjenci otrzymają preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce – 10 mikrogramów. Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych!
 
Szanowni Państwo,
już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 w grupie wiekowej 5-11 lat. Podstawą rekomendacji Europejskiej Agencji Leków były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki.
W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z listem od Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki  dotyczącego szczepień.
Link do listu: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat
 
Link: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne
Uzupełnią je materiały dostosowane dla dzieci 5-6 letnich. Przypominamy, że w wychowaniu przedszkolnym działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat - więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989. Szczegóły dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat.

 
powrót