Wycieczka do Policji gr4 2023/2024

10 października 2023 r. przedszkolaki były na wycieczce w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. Wycieczka rozpoczęła się od miłego spotkania z panem komendantem, który zaprosił dzieci do swojego gabinetu. Po rozmowie z panem komendantem pani aspirant Kasia przybliżyła dzieciom charakterystykę pracy policjanta. Utrwaliła z dziećmi ważne zasady bezpieczeństwa. Przedszkolaki przymierzały elementy stroju policyjnego. Dużą atrakcją okazało się zrobienie własnych odcisków dłoni na specjalnie przygotowanych kartkach „Daktyloskopia na wesoło.” Na koniec dzieci oglądały pojazdy policyjne. Bardzo chętnie zasiadały za kierownicą radiowozu.
To była dla nas bardzo pouczająca lekcja.

Poniżej znajdują się zdjęcia dzieci 6 letnich z wycieczki do Policji Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim