wycieczka
17 czerwca grupy 4- i 5-latków wybrały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Kołacinku. Na jeden dzień przenieśliśmy się w odległą epokę prehistoryczną,w której pierw królowały dinozaury a następnie pojawili się przodkowie człowieka. Ciężko nam sobie wyobrazić jak trudne warunki panowały wówczas i jak ciężko musiało się żyć pierwszym ludziom.Odbyliśmy spacer edukacyjną ścieżką poznając gatunki tamtejszych zwierząt oraz ciekawostki nt ich bytowania i odżywiania. Po chwili odpoczynku zamieniliśmy się w poszukiwaczy złota! Dostaliśmy nawet dyplomy! Pani przewodniczka zabrała nas do jaskini prehistorii,gdzie na własne oczy widzieliśmy wykluwające się jajo dinozaura oraz wybuch wulkanu. Kiedy udało nam się wydostać z jaskini powędrowaliśmy magicznym przejściem do Krainy postaci z bajek. Zajrzeliśmy do domku 7 krasnoludków, sprawdziliśmy co słychać u Jasia i Małgosi,a nawet wpadliśmy herbatkę do domku trzech świnek. Po takich atrakcjach trochę zgłodnieliśmy więc-czas na obiad, by po chwili już udać się na film do Krainy Lodu.Wśród pingwinów i białych niedźwiedzi ukrył się nawet Sid leniwiec i Mamut Maniek! Zmęczeni,ale zadowoleni wróciliśmy do naszego przedszkola.
Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas wycieczki.
Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas wycieczki.